Dicle Doğan

cropped-fullsizerender-21.jpg

1mat1tayt ve öncesi

2016 ‘ nın bahar aylarında, kendimi son 10 yıldır adadığım kurumsal iş hayatıma, teşekkür ederek veda ettim. Son birkaç yıldır kendime, kendi belirlediğim saatler ve yapmak istediğim şeyler üzerinden hayatımı kazanmanın yollarına dair sorular soruyordum. Bu soruların cevapları beni çok değerli iki triathlete ve spor koçu olan Mehmet Çetin ve Can Üstündağ’a götürdü. Kendilerinden anatomi, biyomekanik, antrenman bilgisi eğitimi aldıktan ve çıraklık dönemini öğrencilerine ders vererek geçirdikten bir süre sonra Wellness Coaching eğitim programımı tamamlayarak kendi özel derslerimi vermeye başladım. Çocukluğumdan beri süre gelen spor geçmişim, insanları motive etme yeteneğim, bedenin sınırlarını keşfetmeye dair olan heyecanım ve girişimcilik arzum ise 1mat1tayt ‘ ı yaratmama sebep oldu.

1mat1tayt ile, kendimize dair büyük planlarımızı hayata geçirebileceğimizi, önümüzde kendimizden başka hiçbir engel olmadığını önce kendi hikayemle göstermek, sonrasında da bedeni çalıştırmanın ve zihinsel bir bağ kurmanın, hayallerimizi gerçekleştirmede ki önemini diğer insanlarla paylaşmak istedim.

1mat1tayt bünyesinde, öğrencilerimin güç ve esnekliğini arttırıcı egzersizleri kendi stilimde, bütünsel bir yaklaşımla (beden,zihin, iş hayatı, özel hayat…) , mutlu olmak ve farkındalıklı yaşamayı öğretmek amacı doğrultusunda vermekteyim.

IMG_9004.JPG

Yoga

Yol boyunca tüm soruları sormama ve kendi cevaplarımı bulmama aracı olan Yoga oldu. Hayatımın zorlu geçen bir sürecinde, çoğu kişi gibi ben de yogaya şifa bulabilmek, rahatlamak amacı ile başladım. Pratik ettikçe, keşfettiğim şeyler beni o kadar şaşırttı ve heyecanlandırdı ki pratiğimi daha ileri seviyeye götürmek istedim. Bu nedenle, öğretisi beni bir mıknatıs gibi kendisine çeken öğretmenimin Şubat 2017 ‘ de başlayacak olan eğitmenlik programına katılmaya karar verdim. Kendi pratiğimi ashtanga ve hatha yoga ile devam ettirmekteyim. Büyük bir sabır ve alçakgönüllükle yogayı pratik ederken deneyimlemekte olduğum tecrübeyi insanlara aktaracağım günü heyecanla beklemekteyim.