Dicle Doğan

IMG_6803.JPG

1mat1tayt ve öncesi

2016 ‘ nın bahar aylarında, kendimi son 10 yıldır adadığım kurumsal iş hayatıma, teşekkür ederek veda ettim. Son birkaç yıldır kendime, kendi belirlediğim saatler ve yapmak istediğim şeyler üzerinden hayatımı kazanmanın yollarına dair sorular soruyordum. Bu soruların cevapları beni çok değerli iki triathlete ve spor koçu olan Mehmet Çetin ve Can Üstündağ’a götürdü. Kendilerinden anatomi, biyomekanik, antrenman bilgisi eğitimi aldıktan ve çıraklık dönemini öğrencilerine ders vererek geçirdikten bir süre sonra Wellness Coaching eğitim programımı tamamlayarak kendi özel derslerimi vermeye başladım. Çocukluğumdan beri süre gelen spor geçmişim, bedenin sınırlarını keşfetmeye dair olan heyecanım ve girişimcilik arzum ise 1mat1tayt ‘ ı yaratmama sebep oldu.

1mat1tayt ile, kendimize dair büyük planlarımızı hayata geçirebileceğimizi, önümüzde kendimizden başka hiçbir engel olmadığını önce kendi hikayemle göstermek, sonrasında da bedeni çalıştırmanın ve zihinsel bir bağ kurmanın, hayallerimizi gerçekleştirmedeki önemini diğer insanlarla paylaşmak istedim.

1mat1tayt bünyesinde, öğrencilerime kuvvet arttırıcı egzersizleri kendi stilimde, bütünsel bir yaklaşımla (beden,zihin, iş hayatı, özel hayat…) , bedensel farkındalıklarını arttırarak, farkındalıklı yaşamayı öğretmek amacı doğrultusunda vermekteyim.

Yoga

Yol boyunca tüm soruları sormama ve kendi cevaplarımı bulmama aracı olan Yoga oldu. Hayatımın zorlu geçen bir sürecinde, çoğu kişi gibi ben de yogaya şifa bulabilmek, rahatlamak amacı ile başladım. Pratik ettikçe, yoga’nın görünenin ötesindeki farklı alanları ile tanıştım ve pratiğimi bir ileri noktaya götürmeye karar verdim. Böylece,  Ürün Kurtiç’ in Şubat 2017 ‘ de vermiş olduğu 200 saatlik Yoga Alliance onaylı eğitmenlik, 80 saatlik yoga mentorluk programı ve ardından Hart Lazer ile 150 saatlik ileri seviye kas ve iskelet sistemi anatomi eğitimlerini tamamladım. Derslerimi ashtanga vinyasaya giriş ve vinyasa yoga stillerinde vermekteyim.