O kısacık hafta sonu

O en değerli 2 gün geldi. Hafta sonu.

Cuma akşamından bize bir oh çektirten, o kısacık 48 saate neler sığdırsam acaba diye düşündürten, sabah eşe dosta söz verilen bir kahvaltı ile başlayan, akşamına anne baba ziyareti ile sonlanan ve muhtemelen pazar günü havanın da yardımı ile evde miskinliğe dönüşen o kısacık 2 gün.

Kendimizi, kendimiz dışında her şeye-iş, seyahatler, toplantılar, dersler- adadığımız hafta içinin ardından 2 günü  uzun uzadıya kendimiz ile dolu dolu yaşamak mümkün mü ?

Bir hafta sonunu kendimiz ile dolu dolu yaşamak; anneyi, babayı ziyaret etmemek, eşi dostu kahvaltıya çağırmamak yada bir pazar miskinliği yapmamak demek değildir.

Pazar akşamı yatağına uzandığında, o 2 günün aynı hafta içine benzer bir koşturma ile geçtiğini hissediyorsan yada evde miskinlik yapsan dahi, sadece başkalarının hayatlarını inceleyerek-instagram, facebook- zamanını kendin haricindeki bir şey ile öldürdüğünü fark ediyorsan, kendini kendinden uzak ve hafta sonunu bir çırpıda geçmiş bulabilirsin.

O hafta sonunda sana iyi gelecek arkadaşların, ailen ile zaman geçir. Onlar ile o anda kal. İş hayatındaki sıkıntılarını, 2 saat sonra gitmen gereken diğer buluşmayı, yarın arabayı servise kaçta götürmen gerektiğini düşünme. Bir saat olsun hem kendini hem karşındakini dolu dolu yaşa.

Eğer evde miskinlik peşinde isen başkalarının hayatını sosyal medya üzerinden kurcalayıp, saatlerini senin haricindeki bir şey ile heba etme. Sadece miskinlik yap yada kendine yararı olacak bir şeyler ile ilgilen. Oku, yaz,çiz,konuş, dans et, spor yap…Burada sıralanmamış her ne ilgi alanın ise onun peşinden git. Başkalarının hayatları bırak onları ilgilendirsin. Seni zihnen, bedenen doygun, dingin hissettirecek tek şey kendinsin. Bırak o 2 gün seninle dopdolu geçsin.

 

 

 

2 Yorum

  1. sevgili dd, bize kendimize dönmeyi hatırlattığın için teşekkürler. 2 gün için bile olsa hepimizin en çok sosyal medya detoksuna ihtiyacı var, haklısın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s