Kurumsalı nasıl bıraktım ? Vol.2

Vol.1′ in devamına gelecek olur isek.

Büyük bir hevesle başladığım yeni rolümde, sürekli azar işitip dedikodular zincirinin içinde kalmama isyan ederken ve neden bunlar benim başıma geliyor diye ağlarken bu işte bir yanlışlık olduğunu derinden hissetmeye başladım.

Çok açık bir şekilde mobbing e maruz kaldıysam da karşımda ki insanların benim algı düzeyimde olmadıklarını net bir şekilde anladığımdan konuyu onlar ile değil kendi bakış açım ile sadece kendi içimde çözmem gerektiğini farkettim. Zaten sonrasında hayat bana her şeyin esasında sadece “ben” ile ilgili olduğunu gösterdi.

Sanırım o dönemlere denk geliyordu. Aklına, kalbine güvendiğim birkaç insan ile yaptığım sohbetler ve beraberinde okuduklarım, hiçbir şeyi kişisel algılamamam gerektiğini bana öğretti.Bu insanların davranış biçimlerinin, benim yapıp yapmadığım eylemler ile ilgili değil de tam da kendileri ile ilgili olduğunu gördüm. Aydınlanmıştım. Kendime dönüp baktım. Ne yaptığım bir yanlış-doğru ve yanlış diye birşeyin olmadığını da sonradan anlayacaktım- ne bir eksik ne bir saygısızlık vardı. Tüm bu oluşan kaos ortamı tamamen onların sorunuydu ve benim üzülmem ise tamamen benim sorunumdu.

Kendime dönüp, kalbimden, yaptıklarımdan emin olduğumda ve düzeltmem gerekenleri kafamda kurcalayıp kabul ettiğimde, hafifledim. Sanırım yine o günlere denk geliyordu, kabul etmenin verdiği hafifliği ve güzelliği hissetmem.

Sadece kabul ettim. İçinde bulunduğum durumu, insanları, kendimi…

Sonra kendi kendine bir affediş geldi. Önce kendimi affettim. Sonra kendimi çok sevdim. Sonra bu işin içindeki diğer insanları affettim. Oturdum sessizce. Onları, yaptıklarını, benim algılayış biçimimi kabul ettim. Hepsini ellerimin içine alıp, üfledim ve rüzgara savurdum. Olanlar olmuştu. Artık taşımama gerek yoktu.

Ve yeni sayfam böylece açıldı sanırım. Tüm bu karmaşayı içimde temizlemeden, baskılamayıp onlar ile, kendim ile barışmadan, “sabah 9- akşam 6 bu işi mi yapmak istiyorum ?”, ben hayatta “ne yapmak istiyorum ?” sorularını kendime soramazdım.

Devamı… Yakında…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s