3 günlük dünya

IMG_6852.JPG

Yazmak için tekrar motivasyonumu yoga aracılığı ile hayat bağlantılı bir konu üzerinden bulmuş olsam da, bugün bambaşka bir konu ile ilgili yazmak istedim.

Yeni yıla bir gün kala, üç günlük bir tatile girdi tüm memleket ve hatta dünya. Sanırım bunun etkisi olacak, dün akşam üstü derslerimi bitirdikten sonra ben de kendimi tatil modunda hissettim. Sabah kalktığımda ise önümüzdeki üç gün boyunca hayatın getirdiği tüm sorumluluklarımdan bir süre muaf olmak istediğimi farkettim. Yaptığım iş, günlük olarak üzerinde çalıştığım konular, yoga…Tümünü bir kenara bırakarak önümüzdeki üç gün boyunca bilgi içermeyen, yeni bir şeyler öğretmeyen, düşündürmeyen okumalar yapmaya, Burak ile güzel yemekler yemeye, sohbet etmeye ve fütursuzca Black Mirror izlemeye karar verdim.

Yılın son günlerini 3 günlük dünya diyerek ve tüm sorumluluklarımı askıya alarak geçirmek benim için en yenileyici tatil olacak. Hayatın getirdiği ve çoğunlukla kendi yaratımız olan sorumluluklarımız ruhumuza ağır bir yük gibi gelmeye başladığında, tümünü bir kenara bırakarak günleri basit şeylerle basitçe geçirmek mümkün olabilir. Bu boş alanı varlığımıza açmak kendimize verebileceğimiz en güzel hediye gibi.

Güzel seneler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s